Až 62 procent lidí je proti odpojení. Chtějí plyn a ropu z Ruska

Slovensko by se nemělo odpojit od ruského plynu a ropy podle 62 procent dotázaných. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro televizi Markíza. Celkem 25 procent respondentů odpovědělo, že SR by se měla odpojit od ruských energií v příštích letech, i když to zvýší ceny.

Odpojení se od plynu a ropy z Ruska ihned i při zvýšení cen podporuje sedm procent lidí. Průzkum se na vzorku 1 007 respondentů uskutečnil od 30. března do 6. dubna.

Za okamžité odpojení plynu jsou zejména voliči strany Progresivní Slovensko (za hned 26 procent, v příštích letech 34 procent). Následují voliči hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (za hned 16 procent, v příštích letech 45 procent), Křesťanskodemokratického hnutí (za hned 12 procent, v příštích letech 38 procent), strany Svoboda a Solidarita (za hned 11 procent, v příštích letech 43 procent).

Fire flame of gas

Zastavit dodávky ruského plynu a ropy vůbec nechtějí zejména voliči Jsme rodina (55 procent), Hlas – sociální demokracie (69 procent), Směr – sociální demokracie (81 procent) a Republika (93 procent).

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram